Anadolu Üniversitesi Kütüphane

E-Kitaplar

E-Kitaplar


Proquest Ebook Central

Proquest Ebook Central

Proquest Ebook Central 210.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. Ebrary tüm akademik disiplinleri kapsayan bir e-kitap koleksiyonudur.

Ebook Central'in tüm özelliklerinden yararlanabilmek için bir hesap açmanız faydalı olacaktır. Böylelikle kendinize ait bir alan açarak ilgilendiğiniz kitapları ayırabileceğiniz kitap rafları oluşturabilir, kitapların üzerine aldığınız notları kalıcı hale getirebilir, çevrimdışı okumak üzere kitapları indirebilir, ilgilendiğiniz alandaki yeni kitapların size haber verilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir hesap açmak için önce sağ üst köşedeki "Oturum Aç" linkine, sonra açılan sayfadan " Ebook Central'e Katıl" linkine tıklayın ve herhangi bir e-posta adresinizle kayıt olun. e-posta doğrulama işlemi olmadan hesabınız açılacaktır. Üyeliğiniz boyunca size istemediğiniz herhangi bir e-posta (spam)gönderilmeyecektir.

Her kitabın %40'ının çıktısını alabilirsiniz. Toplam kaç sayfa indirebileceğiniz ya da kaç sayfa indirme hakkınız kaldığı interaktif olarak size belirtilir.

Dilerseniz kitapları çevrimdışı okumak üzere bilgisayarınıza, mobil cihazlarınıza indirebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için Adobe Digital Editions programını cihazınıza yüklemelisiniz. İndirdiğiniz kitaplar 240 gün boyunca cihazınınzdan erişilebilir halde olacaktır. Süre dolduktan sonra kitabı tekrar indirebilirsiniz fakat kitap üzerine aldığınız notlara erişemezsiniz.

Elsevier e-Book Collections

Elsevier e-book Collections

Elsevier yayınevinin yayınladığı, 18 konu başlığında, yüksek etki faktörüne sahip 16.420 e-kitap içerir.

Konu başlıkları şöyledir :
Bilgisayar Bilimleri, Biyokimya, Genetik ve Moleküler Biyoloji, Çevre Bilimleri, Eczacılık ve Toksikoloji, Enerji, Fizik ve Astronomi, İmmünoloji ve Mikrobiyoloji, Kimya, Kimya Mühendisliği, Matematik, Materyal Bilimi, Mühendislik, Nöroloji, Psikoloji, Tıp ve Diş Hekimliği, Uzay Bilimi, Zirai ve Biyoloji.

Hiperkitap

Hiperkitap

Hiperkitap ilk ve tek Türkçe e-kitap platformudur. Türkiyede faaliyet gösteren 250 yayınevinden 15.405 kitabı barındırır.

İçeriğinde akademik yayınlar ile birlikte edebiyat kitaplarını, Suç ve Ceza gibi klasiklerin çevirilerini de barındıran veritabanı referansları arasına Yale Üniversitesini de katmıştır.

 Kullanım Kılavuzu

 Kullanım Videosu

Springer e-Book Collections

Springer e-Book Collections

Springer Nature yayınevi tarafından yayınlanmış farklı disiplinlerde 73.040 e-kitapa erişebilirsiniz.

Turcademy

Turcademy

Turcademy, Türkiye’de akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak bu yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak amacıyla geliştirilmiş e-kitap platformudur.

Turcademy, Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi Yayıncılık ve Seçkin Yayıncılık gibi ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan yayımevlerine ait 2.000’den fazla e-kitap barındırmaktadır.

 Kullanım Kılavuzu

DeGruyter e-Books

DeGruyter

Koleksiyon DeGruyter ve partner yayınevlerinin yayınladığı 72.000'den fazla e-kitaptan oluşmakta. 2020 yılı içerisinde basılacak 12.000+ kitap da koleksiyona eklenecek ve erişime sunulacaktır. De Gruyter kitaplarına sınırsız sayıda eşzamanlı kullanıcı aynı anda ve DRM kısıtlamaları olmadan erişebilir. Kitaplar PDF ya da EPUB formatında indirilebilir.

Kütüphaneciye Sorun