Anadolu Üniversitesi Kütüphane

Uzaktan Erişim - Off Kampüs Ayarları

Uzaktan Erişim - Off Kampüs Ayarları

* Ulaşılmak istenen Veritabanına gelindiğinde "Erişim Adresi" linkine tıklanır.

* Ya da Kütüphane anasayfasından "Summon" sisteminden tarama yapılmak istenen kaynak taratılır.

* Açılan "Kampüs Dışı Erişim" sayfasında kimlik doğrulamasına Anadolu Üniversitesi Mail Adresi (...@anadolu.edu.tr şeklinde) ve şifrenizi yazdıktan sonra "Giriş Yap" butonu ile ilgili kaynağa erişim sağlanmış olunur.

*Bu sayfada yazılanlar sorununuzu çözmediyse, mesai saatleri içerisinde 0222 335 05 80/ 1737 numaralı telefondan Arif YILMAZ ile görüşebilirsiniz.
Telefon görüşmesi sırasında bilgisayarınızın karşısında olamıyorsanız, ekran görüntülerini alıp e-mail ile göndermeniz çözüme daha hızlı ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

Kütüphaneciye Sorun

Veritabanları Kullanım Şartları


Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi tarafından sağlanan elektronik kaynaklar, yayıncılar ile yapılan lisans anlaşmaları ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince kullanılmalıdır.

Elektronik kaynakların ticari amaçlarla kullanılması, otomatik dosya indirme programları ile sistematik toplu indirme yapılması, Anadolu Üniversitesi mensubu olmayan kişilerle veritabanı içeriklerinin ya da uzaktan erişim şifrelerinin paylaşılması telif haklarına aykırıdır.

Bu tür ihlaller, tüm üniversitenin ilgili kaynağa erişimin kesilmesine neden olacağı gibi kullanıcıya da yasal sorumluluklar yükler.

TUBİTAK EKUAL Kullanım Hakları Sözleşmesi

Kütüphane Anasayfasına dönmek istiyorum