Anadolu Üniversitesi Kütüphane

Eğitim Programları

Eğitim Programları


Kütüphanenin tüm kaynak ve hizmetlerinden maksimum düzeyde yararlanılabilmesi için lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilere Danışma Birimi ve E- Kaynaklar Birimi iş birliği ile eğitim programları düzenlenmektedir.
Eğitimlerin içeriği talep eden araştırmacıların (akademisyen ya da öğrenci) ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır.
Eğitim süresi: 45 dakika ile 1.5 saat arasında değişmektedir.
Eğitim yeri: Kütüphane toplantı odası
İletişim: library@anadolu.edu.tr, hatil@anadolu.edu.tr
Tel: 1730-1733

Elektronik Kaynak Eğitimleri

Elektronik Kaynaklar Birimi sorumluları ya da davet edilen veritabanı temsilcileri tarafından üniversitemiz öğrencilerine, akademik personeline düzenlenen eğitimlerdir. Gelen istekler doğrultusunda fakültelerde ya da merkezi alanlarda eğitimler düzenlenmektedir.
İletişim: arify@anadolu.edu.tr, efbayrakeri@anadolu.edu.tr
Tel: 1737

Tanıtım ve Oryantasyon Programları

Her akademik yıl başlangıcında yeni kayıt olan öğrencilere ve kütüphaneyi ziyaret eden gruplara verilen hizmetlerdir. Kısa gezi programları ile kütüphanenin verdiği hizmetler ve birimler kısaca tanıtılmaktadır. Dışarıdan gelen ziyaretçilerin gezi programı dahilinde kampüse giriş yapabilmeleri için Anadolu Üniversitesi Kurumsal İletişim Biriminden randevu alması ve sonrasında kütüphaneyi bilgilendirmesi gerekmektedir.
Kurumsal İletişim: https://www.anadolu.edu.tr/universitemiz/kurumsal-iletisim-koordinatorlugu/halkla-iliskiler-ve-tanitim-birimi
İletişim: library@anadolu.edu.tr, hatil@anadolu.edu.tr
Tel: 1730-1733

Kütüphaneciye Sorun