E-Kitaplar

 


Proquest Ebook Central 150.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir.Ebrary tüm akademik disiplinleri kapsayan bir e-kitap koleksiyonudur.

Ebook Central'in tüm özelliklerinden yararlanabilmek için bir hesap açmanız faydalı olacaktır. Böylelikle kendinize ait bir alan açarak ilgilendiğiniz kitapları ayırabileceğiniz kitap rafları oluşturabilir, kitapların üzerine aldığınız notları kalıcı hale getirebilir, çevrimdışı okumak üzere kitapları indirebilir, ilgilendiğiniz alandaki yeni kitapların size haber verilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir hesap açmak için önce sağ üst köşedeki "Oturum Aç" linkine, sonra açılan sayfadan " Ebook Central'e Katıl" linkine tıklayın ve herhangi bir e-posta adresinizle kayıt olun. e-posta doğrulama işlemi olmadan hesabınız açılacaktır. Üyeliğiniz boyunca size istemediğiniz herhangi bir e-posta (spam)gönderilmeyecektir.

Her kitabın %40'ının çıktısını alabilirsiniz. Toplam kaç sayfa indirebileceğiniz ya da kaç sayfa indirme hakkınız kaldığı interaktif olarak size belirtilir.


Dilerseniz kitapları çevrimdışı okumak üzere bilgisayarınıza, mobil cihazlarınıza indirebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için Adobe Digital Editions programını cihazınıza yüklemelisiniz. İndirdiğiniz kitaplar 240 gün boyunca cihazınınzdan erişilebilir halde olacaktır. Süre dolduktan sonra kitabı tekrar indirebilirsiniz fakat kitap üzerine aldığınız notlara erişemezsiniz.

Erişim Adresi: https://ebookcentral.proquest.com/lib/anadolu

 
 
 

Elsevier yayınevinin 1995 - 2017 yıllarında yayınladığı e-kitaplar.
18 konu başlığında yüksek etki faktörüne sahip 5.048 e-kitap içerir.

Konu başlıkları şöyledir : Bilgisayar Bilimleri, Biyokimya, Genetik ve Moleküler Biyoloji, Çevre Bilimleri, Eczacılık ve Toksikoloji, Enerji, Fizik ve Astronomi, İmmünoloji ve Mikrobiyoloji, Kimya, Kimya Mühendisliği, Matematik, Materyal Bilimi, Mühendislik, Nöroloji, Psikoloji, Tıp ve Diş Hekimliği, Uzay Bilimi, Zirai ve Biyoloji.

Koleksiyona ScienceDirect platformu üzerinden erişebilirsiniz.

 
 

Hiperkitap ilk ve tek Türkçe e-kitap platformudur. Türkiyede faaliyet gösteren 250 yayınevinden 10.000'nin üzerinde kitabı barındırır.
İçeriğinde akademik yayınlar ile birlikte edebiyat kitaplarını, Suç ve Ceza gibi klasiklerin çevirilerini de barındıran veritabanı referansları arasına Yale Üniversitesini de katmıştır.

Erişim Adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011xww

Kullanım Kılavuzu
Kullanım Videosu

 

 
 
 

Springer yayınevi tarafından yayınlanmış 2005-2017 yıllarına ait e-kitaplar.
Koleksiyondaki 50.010 e-kitapa erişebilirsiniz.

Erişim Adresi: http://link.springer.com

 
 

Turcademy, Türkiye’de akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak bu yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak amacıyla geliştirilmiş e-kitap platformudur.

Turcademy, Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi Yayıncılık ve Seçkin Yayıncılık gibi ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan yayımevlerine ait 2000’den fazla e-kitap barındırmaktadır.

Kullanım Kılavuzu

Erişim Adresi: https://www.turcademy.com

 
 
 


World e-Book Library 2.100.000'den fazla e-kitap barındıran bir kütüphanedir.
Koleksiyonun ağırlığı akademik kitaplardan ve %85 oranında ingilizce dilinden oluşmakla birlikte 23.000 sesli kitap 1.000 kadar çocuk kitabı, çağdaş ve nadir eserler, klasikler ve çizgiromanlar da içerir.

Tüm kitaplık akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlarla uyumlu formattadır.
Kitapları bilgisayarınıza indirebilirsiniz, her kitap tek bir link üzerinden indirilebilir.

Erişim Adresi: http://community.ebooklibrary.org/?AffiliateKey=Anadolu